PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

nowy szpital
System Informacji Przestrzennej Miasta Piekary Śląskie

AKTUALNOŚCI

Czas podsumowań

Zdjęcie

Za kilka dni minie dokładnie rok, odkąd mieszkańcy zdecydowali o wyborze Sławy Umińskiej-Duraj na prezydenta miasta. Teraz czas na pierwsze podsumowania. Prezydent miasta we wtorek spotkała się z mieszkańcami Kozłowej Góry. Wydarzenie stało się okazją do omówienia zagadnień związanych z realizacją budżetu obywatelskiego, inwestycji wykonanych z budżetu miasta i planach na najbliższy rok.

2015-12-02

Piekarzanie mogą zamieniać się mieszkaniami

Zdjęcie

Poszukujesz większego mieszkania? Chcesz zmienić otoczenie, bądź zamieszkiwane piętro? Ponosić mniejsze opłaty czynszowe? Sprawdź rejestr bazy zamian mieszkań – może właśnie tu czeka najemca, który chętnie dokona z Tobą zamiany lokum.

2015-11-20

Konkurs na dyrektora MDK

Zdjęcie

Ogłaszamy konkurs na dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Do czasu wyłonienia nowego szefa placówki będzie nią kierowała dotychczasowa dyrektor - Marta Meres-Krawczyk.

2015-11-24

Konkurs na najładniej ozdobioną choinkę – ostatnie wolne drzewka! Nagroda 1000 zł czeka!

Zdjęcie

Przypominamy, że Urząd Miasta oraz Parafia im. Najświętszej Maryi Panny i Świętego Bartłomieja w Piekarach Śląskich organizują konkurs na najładniej ozdobioną choinkę w naszym mieście.

2015-12-01

Biesiada śląska

Zdjęcie

Uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12 w regionalnych, barwnych strojach przypomnieli śląskie tradycje i zwyczaje. Śląska Biesiada była niezwykłym prezentem z okazji Barbórki.

2015-12-04

Młodzi piekarzanie stypendystami Prezesa Rady Ministrów!

Zdjęcie

27 listopada w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie piekarskich szkół średnich.

2015-11-30

Agata Rok najsilniejszą sztangistką

Zdjęcie

Same ważą niewiele ponad 50 kg, a podnoszą niemal dwa razy tyle. Najsilniejsze
sztangistki zmierzyły się ze sobą w turnieju w podnoszeniu ciężarów o Puchar
Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. Organizatorem sobotniego wydarzenia był Jacek Mazur z  GKS Andaluzja.

2015-11-29

Likwidujemy strefę płatnego parkowania

Zdjęcie

Podczas czwartkowej sesji rady miasta zdecydowano o likwidacji strefy płatnego parkowania. Najpóźniej w połowie stycznia kierowcy odetchną z ulgą - wtedy zniesiony zostanie obowiązek dokonywania opłat za postój w centrum miasta.

2015-11-27

Mistrzostwa Śląska Dziennikarzy i Branży Public Relations w tenisie stołowym

Zdjęcie

26 listopada w hali Olimpii Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej tenisa stołowego, w którym brali udział śląscy dziennikarze. O zwycięstwo zawalczyło 20 zawodników oraz 3 zawodniczki.

 

2015-11-27

Wybuch gazu w Brzezinach Śląskich

Zdjęcie

Niemal wszyscy lokatorzy bloku przy ul. Roździeńskiego 21, gdzie w czwartek około godz. 16.30 wybuchła butla z gazem jeszcze tego samego wieczoru mogli wrócić do swoich mieszkań. Tylko jedna osoba spędzi noc w Domu Pielgrzyma przy piekarskiej Bazylice.

2015-11-25


Akcja Zima 2014-15Obywatel - przyjazny obywatelPlan mobilności miejskiejkino zaciszeBudżet partycypacyjnyzespół interdyscyplinarnyInformacja dla mieszkańców zasobów ArradySystem Informacji PrzestrzennejKarta Dużej Rodziny Nowe StudiumKarty Parkingowe
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
MCIT
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.