PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

nowy szpital
System Informacji Przestrzennej Miasta Piekary Śląskie

AKTUALNOŚCI

Rusza ruch na Przyjaźni

Zdjęcie

Od dziś, tj. od 6 września zostaje przywrócony ruch na ulicy Przyjaźni wraz z komunikacją pasażerską i obsługą przystanków zlokalizowanych na w/w ulicy. Przystanki autobusowe tymczasowe, zlokalizowane na ulicy Jagiellońskiej, zostają zdemontowane.

 

autor: Marcin Gaweł
2010-09-06

Będą nowe place zabaw

Zdjęcie

Dobra wiadomość dla mieszkańców Piekar i ich pociech: w najbliższych miesiącach przy piekarskich szkołach powstaną nowe place zabaw! Gmina uzyskała dofinansowanie w ramach programu „Radosna szkoła”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki temu powstaną nowoczesne place zabaw – będą one wybudowane przy Miejskich Szkołach Podstawowych: nr 1, nr 9 i nr 12.
Projekt adresowany jest przede wszystkim dla dzieci z klas I – III i sześciolatków, które rozpoczną naukę w szkole. Chodzi o to - i taki jest podstawowy cel projektu - by zrobiły to w przyjaznych warunkach. Place zabaw będą miały około 500 m2 powierzchni, wyposażone będą w takie elementy, jak drabinki, drążki do ćwiczeń, ścianki wspinaczkowe, pomosty, równoważnie, kolorowe huśtawki. Wszystko po to, by można było prowadzić z dziećmi różne formy zajęć ruchowych. Program trwać będzie do roku 2014, w kolejnych latach wnioski o place zabaw składać będą kolejne szkoły.50% kosztów inwestycji sfinansuje gmina, natomiast drugie 50% pochodzić będzie ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

autor: Artur Madaliński
2010-07-16

Trzeci etap remontu OK „Andaluzja”

Zdjęcie

Kilka dni temu rozpoczął się ostatni etap remontu Ośrodka Kultury „Andaluzja”. Tym razem gruntownej modernizacji poddany zostanie dach budynku, wykonana zostanie nowa elewacja obiektu i jego docieplenie. Wymienione będą także okna – między innymi w Sali widowiskowej. Oprócz tego zrealizowanych zostanie szereg prac uzupełniających i wykończeniowych. Zakres robót opiewa na kwotę ponad 0,5 mln złotych.
Warto przypomnieć, że prace remontowe w Ośrodku Kultury „Andaluzja” rozpoczęły się w 2008 roku. Wtedy wymieniono okna na parterze budynku. Natomiast jesienią ubiegłego roku rozpoczął się kapitalne remont wnętrza budynku. Przede wszystkim całkiem nowe oblicze zyskała sala koncertowa: powiększona została scena, położono nowy parkiet, gruntownie przebudowano sufit – zainstalowano w nim specjalne urządzenia, poprawiające akustykę. Duże znaczenie ma także dodatkowe zasilanie, które pozwala organizować koncerty zespołów, wykorzystujących spore nagłośnienie. W budynku odnowiono także toalety, powstały ubikacje dla osób niepełnosprawnych, przebudowano kuchnię. Blasku wnętrzu ośrodka dodają także nowe, drewniane schody. Oprócz zmian widocznych na pierwszy rzut oka, w OK „Andaluzja” wykonano cały szereg prac, związanych z wszystkim instalacjami – wymieniono instalację elektryczną, telefoniczną, wentylacyjną, wodną i kanalizacyjną.

autor: Artur Madaliński
2010-07-07

Blask ulicy Bytomskiej

Zdjęcie

Kapitalny remont ulicy Bytomskiej dobiegł końca. Centralna ulica naszego miasta zmieniła swoje oblicze – pojawiły się drzewka, ozdobne klomby i elementy małej architektury. Bytomska została też gruntownie zmodernizowana – wyrównano szerokość ulicy, wydzielono miejsca parkingowe, zmodernizowano sygnalizację świetlną (na skrzyżowaniu z ulicą Pod Lipami), pojawiły się nowe chodniki. Naprzeciwko Kalwarii powstała nowa zatoka autobusowa, wykonano też całkowicie nową nawierzchnię drogi. Efekty tych prac widać na zdjęciach – zapraszamy do oglądania.

autor: Artur Madaliński, fot. Adam Mikosz
2010-06-30

Partnerzy projektu CIRCUSE odwiedzą Piekary

Zdjęcie

Dzisiaj o godzinie 14.30 rozpocznie się wizyta studyjna przedstawicieli sześciu krajów europejskich, którzy wspólnie z gminą Piekary Śląskie biorą udział w projekcie CIRCUSE. Piekary Śląskie są jedyną gminą w Polsce, która bierze udział w projekcie.
Przedstawiciele Austrii, Niemiec, Włoch, Czech i Słowacji odwiedzą teren piekarskiego Eko-Parku. Głównym celem wizyty jest zapoznanie się z terenem Parku Przemysłowo-Technologicznego w Piekarach Śląskich. Piekarski Samorząd reprezentował będzie Zenon Przywara, II Zastępca Prezydenta Miasta. Natomiast jutro w katowickim Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych odbędzie konferencja, w trakcie której przedstawione zostaną główne założenia projektu. O projekcie przeczytać można w poniższym załączniku.

autor: Artur Madaliński
2010-05-10

Będzie nowy asfalt – ulica Bytomska w sobotę wyłączona z ruchu

Zdjęcie

24 kwietnia na ulicy Bytomskiej wykonywane będą prace, związane z położeniem nowej warstwy asfaltu na odcinku od Bazyliki do numeru 250. W związku z tym w godzinach od 7.00 do 18.00 ulica Bytomska będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Ruch autobusowy będzie prowadzony jak w dni pielgrzymkowe, tj. ulicami Papieża Jana Pawła II i gen. Ziętka (z pominięciem przystanków przy n-rze 250; Bazylice i Kalwarii). Za utrudnienia przepraszamy.

autor: Artur Madaliński
2010-04-23

Strategia rozwoju Metropolii uchwalona

Zdjęcie

„Małe jest piękne, ale duży może więcej” - taką tezę wygłosił prof. Marek Szczepański, który koordynował prace zmierzające do opracowania Strategii rozwoju Metropolii „Silesia” do 2025 roku. 30 marca 2010 roku, po dwóch latach prac  dokument ten został uchwalony przez przedstawicieli miast członkowskich.

2010-04-01

Czekamy na pomysły mieszkańców!

Zdjęcie

Masz pomysł na zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu ulic Miarki i Bytomskiej? Napisz do nas!  Jesteśmy pewni, że plac ten może być kolejnym w naszym mieście miejscem, w którym mieszkańcy będą chętnie spędzać czas.
Zapraszamy więc do nadsyłania Waszych propozycji. Liczymy na Państwa inwencję i ciekawa koncepcje. Przysyłajcie swoje pomysły na adres: promocja@piekary.pl Czekamy na nie do 9 kwietnia. Wszystkie propozycje będą dokładnie przeglądane i rozważane pod kątem ich przyszłej realizacji.

autor: Artur Madaliński
2010-03-23

Konkretyzuje się wizja nowoczesnego Centrum Piekar Śląskich

Zdjęcie

W ubiegłym tygodniu odbyło się w Domu Pielgrzyma zainicjowane przez władze miasta spotkanie, którego głównym celem była dyskusja nad przyszłym zagospodarowaniem terenów Kopalni Julian. W spotkaniu, zorganizowanym wspólnie przez  SITG oraz Stowarzyszenie Nasze Piekary, udział wzięli prezydent Stanisław Korfanty, wiceprezydent Zenon Przywara, przedstawiciele dyrekcji ZG „Piekary” oraz architekci z Politechniki Śląskiej.

autor: Artur Madaliński
2010-03-09

Na „Orliku” już grają!

Zdjęcie

Od 1 marca można już korzystać z nowoczesnych boisk, które powstały przy Miejskim Gimnazjum nr 4 w ramach programu rządowego „Moje boisko – Orlik 2012”. W skład kompleksu wchodzi boisko piłkarskie i boisko wielofunkcyjne. Od samego początku boiska cieszą się wielkim powodzeniem wśród amatorów futbolu i sportów zespołowych.

autor: Artur Madaliński
2010-03-05


Akcja Zima 2014-15Obywatel - przyjazny obywatelPlan mobilności miejskiejkino zaciszeBudżet partycypacyjnyzespół interdyscyplinarnyInformacja dla mieszkańców zasobów ArradySystem Informacji PrzestrzennejKarta Dużej Rodziny Nowe StudiumKarty Parkingowe
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
MCIT
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.