PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

nowy szpital
System Informacji Przestrzennej Miasta Piekary Śląskie

AKTUALNOŚCI

Znów rozdają choinki

Zdjęcie

Dzisiaj Radio Piekary po raz kolejny rozdaje choinki. Świąteczne drzewka można zdobyć przy Marcredo Center. Pracownicy rozgłośni pojawią się tam o godz. 18. Do rąk mieszkańców trafią także płyty z życzeniami.

2015-12-15

Kolejny krok, by przyciągnąć inwestorów

Zdjęcie

Prezydenci ośmiu miast - w tym Piekar Śląskich - podpisali z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych umowy o współpracy inwestycyjnej. Do grupy partnerów Agencji, składającej się dotychczas z 47 miast, 15 grudnia dołączyły: Chełm, Legnica, Piekary Śląskie, Płock, Skarżysko - Kamienna, Świętochłowice, Zabrze i Zgierz.

2015-12-16

Komunikat inspektora nadzoru budowlanego

Zdjęcie

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zwraca uwagę na najważniejsze aspekty prawne związane z użytkowaniem indywidualnych butli na gaz płynny, a co za tym idzie także na odpowiedzialność właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w zakresie związanym z eksploatacją tego rodzaju instalacji gazowych. Wynika to z troski o bezpieczeństwo użytkowników obiektów budowlanych, a w szczególności budynków mieszkalnych, mieszczących się na terenie miasta.

2015-12-16

Dziś urząd czynny krócej

Zdjęcie

W czwartek, 17 grudnia Urząd Miasta będzie czynny do godziny 14. Zmiana spowodowana jest równoważnym systemem rozliczenia czasu pracy, prowadzonym w piekarskim magistracie. 

2015-12-15

Boisko gotowe

Zdjęcie

Mieszkańcy dzielnicy i uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11 mają powody do radości. Właśnie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej - kolejną inwestycję z I edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. To boisko do gry w piłkę ręczną, tenisa, koszykówkę, siatkówkę.

2015-12-14

Lodowisko już czynne

Zdjęcie

14 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu zimowego. Na lodowisku przy MOSiR-ze pojawili się pierwsi łyżwiarze.

2015-12-07

Święty Mikołaj w MDK

Zdjęcie

W minioną sobotę święty Mikołaj zawitał do Miejskiego Domu Kultury i spotkał się z 375 niepełnosprawnymi dziećmi z Piekar Śląskich.

2015-12-14

Remis w meczu o lidera

Zdjęcie

Cóż to był za mecz. Cóż to były za emocje. Hala przy ulicy Ziętka już dawno nie widziała takich tłumów. W sobotni wieczór kibice mogli oglądać widowisko na iście ekstraklasowym poziomie. Piekarscy szczypiorniści zremisowali z liderem z Piotrkowa. Ale to nie jedyne dobre wiadomości. Olimpia zyskała sponsora strategicznego - firmę MEDEX. 

2015-12-13

Szlachetna Paczka rusza do potrzebujących

Zdjęcie

Już po raz piąty piekarscy wolontariusze Szlachetnej Paczki zapukali do drzwi potrzebujących rodzin. Środki czystości, pralka lub lodówka stanowią dla obdarowanych niemalże dobro luksusowe. 

2015-12-12

Park w Kamieniu czekają zmiany

Zdjęcie

Plac zabaw, skatepark, plac z fontanną  i strefą cichą, trasy biegowe, rolkowe i rowerowe,  box gastronomiczny połączony ze strefą sportową, a może park z kawiarnią, sezonową wypożyczalnią rolek i łyżew?

2015-12-11


Akcja Zima 2014-15Obywatel - przyjazny obywatelPlan mobilności miejskiejkino zaciszeBudżet partycypacyjnyzespół interdyscyplinarnyInformacja dla mieszkańców zasobów ArradySystem Informacji PrzestrzennejKarta Dużej Rodziny Nowe StudiumKarty Parkingowe
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
MCIT
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.