PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

nowy szpital
System Informacji Przestrzennej Miasta Piekary Śląskie

AKTUALNOŚCI

Kolejny krok, by przyciągnąć inwestorów

Zdjęcie

Prezydenci ośmiu miast - w tym Piekar Śląskich - podpisali z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych umowy o współpracy inwestycyjnej. Do grupy partnerów Agencji, składającej się dotychczas z 47 miast, 15 grudnia dołączyły: Chełm, Legnica, Piekary Śląskie, Płock, Skarżysko - Kamienna, Świętochłowice, Zabrze i Zgierz.

Prezydenci ośmiu miast podpisali z PAIiIZ umowy o współpracy inwestycyjnej. Do grupy partnerów Agencji, składającej się dotychczas z 47 miast, 15 grudnia dołączyły: Chełm, Legnica, Piekary Śląskie, Płock, Skarżysko - Kamienna, Świętochłowice, Zabrze i Zgierz.
- Dobry klimat inwestycyjny to efekt ciężkiej pracy samorządów. Tylko miasta aktywne, które mają kompleksową strategię inwestycyjną mogą walczyć o inwestycje. Systemowe podejście jest niezbędne - mówił wiceszef PAIiIZ Michał Dąbrowski, podpisujący w imieniu Agencji umowy o współpracę z ośmioma miastami prezydenckimi. Dla każdego nowego partnera współpraca z PAIiIZ jest, z jednej strony, zobowiązaniem, do świadczenia obsługi inwestycyjnej na najwyższym poziomie i wedle standardów Agencji. Z drugiej strony to szansa, na przyciągnięcie strategicznych inwestorów do gminy. - Każde miasto jest inne, dlatego staramy się wspierać je, oferując pomoc w przyciąganiu inwestycji na miarę potrzeb naszego partnera - tłumaczył prezes Dąbrowski. Jak powiedział, cześć miast ma już duże efekty w przyciąganiu inwestorów,  inne dopiero stawiają pierwsze kroki, budując zespoły ludzi, dedykowanych temu procesowi. Wiceprezes Michał Dąbrowski zaznaczył, że niezależnie od wielkości gminy, dzięki współpracy z Agencją, inwestor trafiający do miasta partnerskiego PAIiIZ, otrzyma pakiet niezbędnych, ujednoliconych informacji i wysokiej jakości doradztwo, które ułatwią decyzję inwestycyjną.
Prezydenci miast, którzy podpisali właśnie umowy partnerskie z PAIiIZ, wiedzą, że mały, lokalny inwestor, ma zupełnie inne oczekiwania niż duży, często z kapitałem zagranicznym, który może stać się dla gminy strategicznym partnerem biznesowym. Dlatego mają wielkie oczekiwania wobec nowego partnera. - Dzięki współpracy z PAIiIZ chcemy stworzyć z naszego kluczowego terenu inwestycyjnego - dawnego lotniska wojskowego w Legnicy - inwestycyjną ofertę narodową - mówił prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. 
 
Znaczna część miast rozpoczynających w grudniu współpracę z PAIiIZ sąsiaduje ze sobą. - Choć na co dzień konkurujemy, to na przyjściu strategicznego inwestora do sąsiedniego miasta wszyscy możemy zyskać - zaznaczył wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański. - Liczymy, że dzięki PAIiIZ duzi inwestorzy nie będą omijać mniejszych gmin - dodał.
Projekt współpracy PAIiIZ z jednostkami samorządu terytorialnego rozpoczął się w 2009 roku. Dotychczas podpisano już 55 umów z miastami. Partnerem PAIiIZ jest też Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. W ramach współpracy PAIiIZ szkoli i doradza urzędnikom, jak tworzyć oraz promować oferty inwestycyjne, zarządzać bazami danych i wykazami terenów greenfield czy działkami poindustrialnymi tzw brownfield. Dzięki dobrze przygotowanej przez samorządy baz ofert inwestycyjnych, PAIiIZ może dopasować je idealnie do profilu inwestorów, zgłaszających się do Agencji.
Źródło: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych 

- Dobry klimat inwestycyjny to efekt ciężkiej pracy samorządów. Tylko miasta aktywne, które mają kompleksową strategię inwestycyjną mogą walczyć o inwestycje. Systemowe podejście jest niezbędne - mówił wiceszef PAIiIZ Michał Dąbrowski, podpisujący w imieniu Agencji umowy o współpracę z ośmioma miastami prezydenckimi. Dla każdego nowego partnera współpraca z PAIiIZ jest, z jednej strony, zobowiązaniem, do świadczenia obsługi inwestycyjnej na najwyższym poziomie i wedle standardów Agencji. Z drugiej strony to szansa, na przyciągnięcie strategicznych inwestorów do gminy. - Każde miasto jest inne, dlatego staramy się wspierać je, oferując pomoc w przyciąganiu inwestycji na miarę potrzeb naszego partnera - tłumaczył prezes Dąbrowski.

Jak powiedział, część miast ma już duże efekty w przyciąganiu inwestorów, inne dopiero stawiają pierwsze kroki, budując zespoły ludzi, dedykowanych temu procesowi. Wiceprezes Michał Dąbrowski zaznaczył, że niezależnie od wielkości gminy, dzięki współpracy z Agencją, inwestor trafiający do miasta partnerskiego PAIiIZ, otrzyma pakiet niezbędnych, ujednoliconych informacji i wysokiej jakości doradztwo, które ułatwią decyzję inwestycyjną. Prezydenci miast, którzy podpisali właśnie umowy partnerskie z PAIiIZ, wiedzą, że mały, lokalny inwestor, ma zupełnie inne oczekiwania niż duży, często z kapitałem zagranicznym, który może stać się dla gminy strategicznym partnerem biznesowym. Dlatego mają wielkie oczekiwania wobec nowego partnera. - Dzięki współpracy z PAIiIZ chcemy stworzyć z naszego kluczowego terenu inwestycyjnego - dawnego lotniska wojskowego w Legnicy - inwestycyjną ofertę narodową - mówił prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. 

Znaczna część miast rozpoczynających w grudniu współpracę z PAIiIZ sąsiaduje ze sobą. - Choć na co dzień konkurujemy, to na przyjściu strategicznego inwestora do sąsiedniego miasta wszyscy możemy zyskać - zaznaczył wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański. - Liczymy, że dzięki PAIiIZ duzi inwestorzy nie będą omijać mniejszych gmin - dodał.

Projekt współpracy PAIiIZ z jednostkami samorządu terytorialnego rozpoczął się w 2009 roku. Dotychczas podpisano już 55 umów z miastami. Partnerem PAIiIZ jest też Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. W ramach współpracy PAIiIZ szkoli i doradza urzędnikom, jak tworzyć oraz promować oferty inwestycyjne, zarządzać bazami danych i wykazami terenów greenfield czy działkami poindustrialnymi tzw brownfield.

Dzięki dobrze przygotowanej przez samorządy baz ofert inwestycyjnych, PAIiIZ może dopasować je idealnie do profilu inwestorów, zgłaszających się do Agencji.

Źródło: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych 

2015-12-16Dodaj do:

Akcja Zima 2014-15Obywatel - przyjazny obywatelPlan mobilności miejskiejkino zaciszeBudżet partycypacyjnyzespół interdyscyplinarnyInformacja dla mieszkańców zasobów ArradySystem Informacji PrzestrzennejKarta Dużej Rodziny Nowe StudiumKarty Parkingowe
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
MCIT
?
CO? GDZIE? KIEDY?Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.