PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

nowy szpital
System Informacji Przestrzennej Miasta Piekary Śląskie

AKTUALNOŚCI

Remis w meczu o lidera

Zdjęcie

Cóż to był za mecz. Cóż to były za emocje. Hala przy ulicy Ziętka już dawno nie widziała takich tłumów. W sobotni wieczór kibice mogli oglądać widowisko na iście ekstraklasowym poziomie. Piekarscy szczypiorniści zremisowali z liderem z Piotrkowa. Ale to nie jedyne dobre wiadomości. Olimpia zyskała sponsora strategicznego - firmę MEDEX. 

Wicelider z Piekar Śląskich zremisował z liderem z Piotrkowa, a losy wyniku ważyły się do ostatnich sekund spotkania. Mecz lepiej zaczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 2:0. W kolejnych minutach gra się wyrównała, ale Piotrkowianin trzymał Olimpię na dystans, utrzymując tę dwubramkową przewagę aż do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 14:16.

Prawdziwe emocje przyniosła druga odsłona meczu, a w szczególności jej końcówka. Kryzysowy moment dla Olimpii przyszedł w okolicach 40. minuty spotkania. Piotrkowianin zdołał odskoczyć na pięć bramek, dodatkowo w pewnym momencie lider pierwszej ligi grał w potrójnej przewadze. Nasi szczypiorniści bardzo dzielnie znieśli ten okres, przetrzymując napór przeciwnika, co wyraźnie dodało im skrzydeł. Od tego momentu Olimpia mozolnie, ale odrabiała straty do lidera. Niesiona przez fantastyczny doping swoich kibiców drużyna prowadzona przez trenera Szenkela w 56. minucie doprowadziła do wyrównania, a minutę później wyszła na prowadzenie 27:26. W odpowiedzi w ostatniej minucie spotkania Piotrkowianin wyrównał po rzucie karnym. Ostatnia akcja meczu również zakończyła się karnym, tyle że dla Olimpii. Niestety z siedmiu metrów przestrzelił doświadczony Mariusz Kempys i drużyny podzieliły się punktami.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Od kilku dni nowym partnerem Olimpii Piekary Śląskie jest firma MEDEX, prężnie działające na polskim rynku przedsiębiorstwo, będące autoryzowanym sprzedawcą wiodących producentów węgla.

Od roku 2016 firma zostanie także sponsorem tytularnym Olimpii, tym samym zmianie ulegnie nazwa drużyny występującej w I lidze piłkarzy ręcznych.

– Jestem bardzo zadowolony z rozpoczęcia współpracy z Olimpią. To dla nas również nowe wyzwanie. Mam nadzieję, że w sobotę znów chłopcy pokażą na co ich stać, z całego serca im kibicuję i liczę na dalsze dobre wyniki. Cieszę się, że udało się nawiązać współpracę z klubem, w którym spotkałem już wielu fajnych ludzi, którzy mają w sobie tyle zapału do pracy – mówi Wojciech Woźniak, właściciel F.H.U. „Medex”.

– To dla nas duże wyróżnienie. Nawiązaliśmy partnerstwo z poważną firmą, która od dwudziestu lat jest bardzo ważnym graczem na rynku węglowym, a jak wiemy piłka ręczna w Piekarach Śląskich od zawsze związana była z kopalnią. Można się tylko cieszyć, że wyniki sportowe chłopaków nie zostają niezauważone. Witamy MEDEX w naszej handballowej rodzinie – powiedział prezes naszej Olimpii, Mateusz Ludyga.

 

źródło: SportowePiekary.pl

fot. Piotr A.Jeleń

Cóż to był za mecz. Cóż to były za emocje. Hala przy ulicy Ziętka już dawno nie widziała takich tłumów. W sobotni wieczór kibice mogli oglądać widowisko na iście ekstraklasowym poziomie. Wicelider z Piekar Śląskich zremisował z liderem z Piotrkowa, a losy wyniku ważyły się do ostatnich sekund spotkania.

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 2:0. W kolejnych minutach gra się wyrównała, ale Piotrkowianin trzymał Olimpię na dystans, utrzymując tę dwubramkową przewagę aż do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 14:16.

Prawdziwe emocje przyniosła druga odsłona meczu, a w szczególności jej końcówka. Kryzysowy moment dla Olimpii przyszedł w okolicach 40. minuty spotkania. Piotrkowianin zdołał odskoczyć na pięć bramek, dodatkowo w pewnym momencie lider pierwszej ligi grał w potrójnej przewadze. Nasi szczypiorniści bardzo dzielnie znieśli ten okres, przetrzymując napór przeciwnika, co wyraźnie dodało im skrzydeł. Od tego momentu Olimpia mozolnie, ale odrabiała straty do lidera. Niesiona przez fantastyczny doping swoich kibiców drużyna prowadzona przez trenera Szenkela w 56. minucie doprowadziła do wyrównania, a minutę później wyszła na prowadzenie 27:26. W odpowiedzi w ostatniej minucie spotkania Piotrkowianin wyrównał po rzucie karnym. Ostatnia akcja meczu również zakończyła się karnym, tyle że dla Olimpii. Niestety z siedmiu metrów przestrzelił doświadczony Mariusz Kempys i drużyny podzieliły się punktami.

FOTOGALERIA ZE SPOTKANIA OLIMPIA – PIOTRKOWIANIN

I liga grupa B, 13. kolejka

Olimpia Piekary Śląskie (14:16) 27:27 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Olimpia: Kot, Zemelka – Płonka 5, Chromy 4, Włoka 2, Fidyt 4, Cieślik, Rosół, Gogola, Kowalski 4, Kempys 6, Danysz.

Kary: 8 minut Karne: 3/6

Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz 2, Zinchuk 3, Woynowski 3, Iskra 7, Chełmiński, Pakulski, Swat 6, Góralski, Surosz 1, Jankowski, Pożarek, Pacześny 4, Wędrak 1.

Kary: 10 minut Karne: 5/5

Czerwona kartka: 49′ Dmytro Zenchuk.

źródło: SportowePiekary.pl

2015-12-13Dodaj do:

Akcja Zima 2014-15Obywatel - przyjazny obywatelPlan mobilności miejskiejkino zaciszeBudżet partycypacyjnyzespół interdyscyplinarnyInformacja dla mieszkańców zasobów ArradySystem Informacji PrzestrzennejKarta Dużej Rodziny Nowe StudiumKarty Parkingowe
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
MCIT
?
CO? GDZIE? KIEDY?Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.