PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

nowy szpital
System Informacji Przestrzennej Miasta Piekary Śląskie

AKTUALNOŚCI

Rozbłysła choinka wszystkich piekarzan

Zdjęcie

W poniedziałkowy wieczór prezydent miasta uroczyście zapaliła światełka na choince na Placu Mariackim przy piekarskiej Bazylice. - Frekwencja świadczy o tym, że było to wyczekiwane wydarzenie. Choinka jest symbolem jedności wszystkich piekarzan, bo to oni przynosili dekoracje, które zawisły na drzewku - mówi Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Zachęcamy mieszkańców Piekar do przynoszenia ozdób świątecznych do przyozdobienia choinki, która stanęła już obok Bazyliki w Piekarach, na Placu Mariackim.

Wszystkie dekoracje można przynosić do 11 grudnia do sklepiku w Centrum Pielgrzymkowym bądź w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta. Prosimy pamiętać, iż ozdoby nie mogą być wykonane z produktów spożywczych!

Gorąco zapraszamy do udziału w akcji, by drzewko przy Bazylice było naprawdę wyjątkowe!

Z początkiem grudnia na Placu Mariackim przy Bazylice im. Najświętszej Maryi Panny i Świętego Bartłomieja w Piekarach – pojawiła się wspaniała, żywa choinka, która jest drzewkiem wszystkich mieszkańców naszego miasta. Każdy z mieszkańców mógł przynosić ozdoby, które zawisną na choince. 

Uroczystość poprzedziła msza święta - wówczas nastąpiło przekazanie betlejemskiego światełka. Tego wieczoru wysłuchaliśmy kolęd wykonanych przez chór Halka.

 

2015-12-01
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
ZdjęcieDodaj do:

Akcja Zima 2014-15Obywatel - przyjazny obywatelPlan mobilności miejskiejkino zaciszeBudżet partycypacyjnyzespół interdyscyplinarnyInformacja dla mieszkańców zasobów ArradySystem Informacji PrzestrzennejKarta Dużej Rodziny Nowe StudiumKarty Parkingowe
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
MCIT
?
CO? GDZIE? KIEDY?Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.